HEMEN ARA

VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş. | Kadıköy / İSTANBUL

Logo ve Kurumsal Kimlik

Bir markanın en temel ihtiyacı logo ve kurumsal kimliktir.
Markanın logosu yüzü, kurumsal kimliği ise kişiliği ve karakteri belirtir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı
Neden Önemli?

Markanızın yüzü ve karakteri olacak bu tasarımlar profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır.

Markanın Yüzü ve Karakteri

Kurumsal kimlik ise markanızı müşterilerinize, tedarikçilerinize, çalışanlarınıza görsellikle nasıl yansıttığınızdır.

Sektörel Farklar İçerir

Markaların sektörel ihtiyaçları kurumsal kimlik tasarımına yön verirken, tasarımı yapılacak öğeleri de değiştirir.

Markanıza Fırsatlar Sunar

Kurumsal Kimlik Tasarımı yapılırken odaklanılan en büyük nokta verilmek istenen mesaj veya satılmak istenen ürünlerdir.

Tasarım Süreci Nasıl İşler?

Hosting

Talebinizi İletirsiniz

Tasarımını yaptırmak istediğiniz ürünün detaylarını paylaşırsınız. Bu sırada gerekli görülmesi durumunda destek ekibimiz sizlere ulaşarak detayları öğrenir.

Hosting

Tasarımlarınız Hazırlanır

Tasarım ekibimiz sizler için hazırlık yaparak ilettiğiniz detaylar ile benzersiz bir tasarım hazırlarlar. Eğer revize durumu var ise gereken düzenlemeleri yaparlar.

Hosting

Onayınıza Sunulur

Ekibimiz tarafından hazırlanan tasarımlar onayınız için size gönderilir. Tasarımınızda beğenmediğiniz noktalar iş başlangıcında belirtilen sefer kadar revize edilebilir.

Hosting

Teslim Edilir

Tasarım talep ettiğiniz şekilde hazırlandığında ihtiyacınız olan formatlarda size teslim edilir. Bu aşamada gerekirse ölçülendirme gibi işlemler uygulanabilir.

Referanslar Referanslar

Kurumsal Kimlik Tasarımı Stratejisi

Potansiyel müşteri taleplerine baktığımızda kurumsal kimlik tasarımı ile marka oluşturma çalışmasının isim olarak karıştırıldığını görüyoruz. Kurumsal kimlik tasarımı, bir markanın yalnızca dijital ve basılı öğelerin görüntüsünü hazırlamak anlamına gelir. Marka oluşturma çalışması ise bir markanın tasarımlarının yanında pazarlama stratejisi, kullanılması tavsiye edilen renkler, rakip analizi vb. gibi bir çok konuyu kapsar. Marka oluşturma çalışması hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kurumsal kimlik markanızı, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi müşterilerinize ilk bakışta anlaşılır şekilde sunmayı amaçlar. Bu doğrultuda Kurumsal Kimlik görsel sunum niteliği taşımaktadır. 
Kurumsal Kimlik tasarımları sektörel olarak birden fazla çeşitte ürün için tasarlanır. Her marka veya her iş alanı için aynı kurumsal kimliklerin tasarlanması söz konusu değildir. Kurumsal kimlik tasarımlarında isteklerinizi öğreniriz. Sonrasında sektörünüzde ilerleyen süreçte ihtiyacınız olabilecek ürünlerin listesi ile beraber tasarımlar hazırlarız. Bu süreçte sizlerden 4 farklı bilgi isteriz.

Kurumsal Kimlik için Gerekenler

Marka Adı, Logo (var ise), Font ve Renk Bilgileri, Slogan
Bu bilgiler ışığında talep etmiş olduğunuz öğelerin listesi ile çalışmalara başlarız. Kurumsal kimlik tasarımları sektörel olarak farklılık gösterirken toplamda 16 farklı öğenin tasarımı hazırlanabilir.

Kurumsal Kimlik'te Bulunması Gerekenler

Kartvizit, Antetli Kağıt, Zarflar, Dosyalar ve Kutu, Klasör, Fatura, Makbuz veya Fiş, Kart, Sertifika veya İlan, Bayrak ve Araç Giydirme, Tabela Tasarımı, Ambalaj Tasarımı, Promosyon ürün Tasarımları, E-Mail İmzası, Sosyal Medya Kiti, Kurumsal Kimlik Sunum Dosyası

Bu gereksinimler arasından sektörünüze uygun olarak seçimler yapılır, ek gereksinimler tespit edilir ve hazırlanır. örneğin bir restoran için yapılan kurumsal kimlik çalışmasına eklenecek gereksinimleri tespit edersek:
Menü, Menü Tasarımı, Amerikan Servis Tasarımı, Peçetelik, Şekerlik, çalışanların Tekstil ürünleri, Mendil çalışmaları, Paket Servis – Taşıma Kapları, Kurye Giydirmeleri, Insert çalışmaları, Broşür çalışmaları, Restoran içi Giydirmeler, One Vision çalışmaları, Açılış ve Kampanya Brandaları, Adisyon Fişi (dijital değilse), Yönlendirme Levhaları

Hazırladığımız tasarımlar için bu örnekler dışında gerekli olabilecek diğer tüm öğeleri de ölçüleri dahilinde tasarlayabiliriz. Burada önemli olan nokta hazırlanan tasarımların ulaştırması gereken mesajı net bir şekilde sunabilmesidir. Kurumsal kimlik tasarım ihtiyaçlarınızı netleştirmek ve ön görüşme için buraya tıklayarak formu doldurun, sizleri arayalım.

Powered by WHMCompleteSolution

Sizlere Destek Olmak için Buradayız

Sistemimiz üzerinden bize ulaşın, sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız.