HEMEN ARA

VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş. | Kadıköy / İSTANBUL

Marka Oluşturma

Şirket veya Projeler için Marka Yaratma süreçlerini kolaylaştırıyoruz.
İhtiyacınız olacak tüm görsel ve yazılı gereksinimleri sunuyoruz.

Marka Oluşturma Süreci
Neden Önemli?

Markanızın bugünü ve geleceği yapılan çalışmalar ile bugünden hazırlanıyor. Sizi başarıya ulaştıracak bu süreci profesyonel bir ekibin desteği ile tamamlayın.

Akılda Kalıcı Olmalıdır

Marka müşteriler, tedarikçiler, çalışanlar için görsellikle akılda kalıcı olmalıdır. Bu durum tekrarlanan satış ve Upsell gibi gelişmeler sağlar.

Sektör ve Kimliğe Uygunluk

Marka yaratılış sürecinde sektör ve marka kimliğine uygunluk verilmek istenen mesajı destekler. Bu durum tıpkı akılda kalıcılık gibi satış başarısı sağlar.

Satışa Yönlendirmelidir

Marka oluşturma süreci için odaklanılan en büyük nokta verilmek istenen mesaj veya satılmak istenen ürünlerdir. Markanızı gören ziyaretçi veya müşteriniz ne sattığınızı anlamalıdır.

Marka Yaratma Süreci Nasıl İşler?

Hosting

Talebinizi İletirsiniz

Tasarımını yaptırmak istediğiniz ürünün detaylarını paylaşırsınız. Bu sırada gerekli görülmesi durumunda destek ekibimiz sizlere ulaşarak detayları öğrenir.

Hosting

Tasarımlarınız Hazırlanır

Tasarım ekibimiz sizler için hazırlık yaparak ilettiğiniz detaylar ile benzersiz bir tasarım hazırlarlar. Eğer revize durumu var ise gereken düzenlemeleri yaparlar.

Hosting

Onayınıza Sunulur

Ekibimiz tarafından hazırlanan tasarımlar onayınız için size gönderilir. Tasarımınızda beğenmediğiniz noktalar iş başlangıcında belirtilen sefer kadar revize edilebilir.

Hosting

Teslim Edilir

Tasarım talep ettiğiniz şekilde hazırlandığında ihtiyacınız olan formatlarda size teslim edilir. Bu aşamada gerekirse ölçülendirme gibi işlemler uygulanabilir.

Ücretsiz Danışmanlık ve Analiz Fırsatı

Markanız/Şirketiniz için ücretsiz ön danışmanlık ve analiz sunuyoruz.

Referanslar Referanslar

Marka Oluşturma Stratejisi


Marka yaratma işlemi, bir şirketin veya projenin kuruluş aşamasında hazırlanmalıdır. Bu süreçte şirketin sektörü, ürün ve hizmet grubu, vermek istediği mesaj, slogan vb. gibi bir çok etmen marka yaratma stratejisini etkiler. Bu sebeple pazarlama çalışmasının ilk sırasında marka yaratma süreci yer almalıdır.
Günümüzde şirketlerin en temel adımı marka oluşturma sürecidir. Sadece ürün veya hizmeti piyasaya sürmek sizlere yeterli geliyor olabilir. Ürün veya hizmet ne kadar kaliteli olursa olsun potansiyel müşteriye vermek istediğiniz mesajı ilk gösterimde veremediğiniz sürece satış rakamlarınızın olması gerekenin altında seyrettiğini göreceksiniz. Dolayısı ile hedef kitle karşısında bir ürün veya hizmeti markanız ile sunar ve satarsınız. Markası güçlü şirketlerin kazanç payları rakiplerine göre daha yüksektir.

Marka Yaratma Süreci Nasıl Başlar?

Marka yaratma süreci için ilk adım olarak müşteri gibi düşünme, yorum yapma ve eleştirme yapılır. Bu süreçte sektörde bulunan rakipler baz alınır ve iyi/kötü yönler belirlenir. Logo, slogan, renkler ve verilmek istenen mesaj kesinleştirilir. Sonrasında ise ileriye yönelik çalışmalar hazırlanır. Bir marka için en önemli konu markanın kendisini tüketiciye ne kadar iyi anlattığıdır.
Marka, günümüzde firmalar tarafından tüketiciye anlatılan değil, tüketicilerin birbirleri arasında paylaştıkları bir veridir. Marka Oluşturma süreci temel olarak müşterilere verilen mesajı netleştirmek olarak nitelendirilebilir. Siz müşterilerinize vermek istediğiniz mesajı ne kadar net sunarsanız, onlar da kendi aralarında bu şekilde paylaşırlar. Bu sayede kendiliğinden bir müşteri ağı oluşturmuş olursunuz.

Marka Yaratma Sürecinin Hedefi

Bir markanın hedef kitleye yaptığı ilk sunum başarısı, o markanın geleceğini belirler. Müşteride bırakılan ilk izlenim, marka hakkında düşüncenin temelini ve ön yargısını oluşturur. Markaya yüklenen mesaj, müşteriye ne kadar net sunulursa müşteri markayı o şekilde kodlar.
Marka oluşturma sürecinde sizlerden bazı bilgiler isteriz. Bu bilgiler marka, sektör, hizmet grubu, verilmek istenen mesaj, renk tercihleriniz ve rakipleriniz şeklinde belirlenir.
Hedeflerimiz ve planımız hazırlandığında ise geriye kalan markayı pazarlamak oluyor. Bu süreçte ise dijital pazarlama hizmetimiz ile siz değerli müşterilerimize destek vermekteyiz. Markanızı oluşturan ekip ile dijital pazarlama işlemlerini yapmanız, ekibin markayı bilmesi sebebi ile satış başarısı daha yüksek olacaktır. Dijital Pazarlama hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 
Sosyal Medya Yönetimi
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
Sosyal Medya Reklamları
Arama Motoru Reklamları
Diğer Hizmetlerimiz

Ücretsiz danışmanlık ve analiz hizmetimizden yararlanmak için hemen buraya tıklayarak formu doldurun, sizleri arayalım.

Powered by WHMCompleteSolution

Sizlere Destek Olmak için Buradayız

Sistemimiz üzerinden bize ulaşın, sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız.