HEMEN ARA

VOZGO Bilişim Hizmetleri A.Ş. | Kadıköy / İSTANBUL

Uygulama ve Web Sitesi
UI/UX Tasarımları

Tasarımlarınız talepleriniz doğrultusunda; satış performansı, dönüşüm etkisi, kullanıcı deneyimi gibi noktalar göz önüne alınarak tasarlanır.

UI/UX'in Profesyonel
Hazırlanması Neden Önemli?

Ürün veya hizmetinizi duyurmak, satış yapmak için bütçe ayırdığınız reklam kampanyalarında satış oranlarınızı etkileyen en önemli sebep tasarımdır.

Kullanım Kolaylığı Sunmalıdır

Kullanıcıları tarafından sürekli ziyaret edilen uygulamaların en temel özelliği kullanım kolaylığı sunmasıdır.

Marka ve Amaca Uygunluk

Tasarım çizgileri olarak marka ve amaca uygunluk, arayüz tasarımlarında oldukça dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır.

Kullanıcı Taraflı Düşünme

UI/UX Arayüz tasarımlarında kullanıcı deneyimi baz alınarak yapılan tasarımlar, bu tasarımın markaya sağladığı dönüşüm oranlarını yükselir.

UI/UX Tasarım Süreci Nasıl İşler?

Hosting

Talebinizi İletirsiniz

Tasarımını yaptırmak istediğiniz ürünün detaylarını paylaşırsınız. Bu sırada gerekli görülmesi durumunda destek ekibimiz sizlere ulaşarak detayları öğrenir.

Hosting

Tasarımlarınız Hazırlanır

UI/UX ekibimiz sizler için hazırlık yaparak ilettiğiniz detaylar ile benzersiz bir tasarım hazırlarlar. Eğer revize durumu var ise gereken düzenlemeleri yaparlar.

Hosting

Onayınıza Sunulur

Ekibimiz tarafından hazırlanan tasarımlar onayınız için size gönderilir. Tasarımınızda beğenmediğiniz noktalar iş başlangıcında belirtilen sefer kadar revize edilebilir.

Hosting

Teslim Edilir

Tasarım talep ettiğiniz şekilde hazırlandığında ihtiyacınız olan formatlarda size teslim edilir. Bu aşamada gerekirse ölçülendirme gibi işlemler uygulanabilir.

Ücretsiz Danışmanlık ve Analiz Fırsatı

Markanız/Şirketiniz için ücretsiz ön danışmanlık ve analiz sunuyoruz.

Referanslar Referanslar

UI/UX Tasarımı Nedir?


Arayüz tasarımı, deneyimli bir tasarım ekibi tarafından yapılmalı ve tasarım yayına başlamadan önce yazılım uzmanları, dijital pazarlama uzmanları ve tester ekibi tarafından kontrol edilmelidir. UI  terimi bir internet sitesi veya uygulamanın kullanıcılarının gördüğü ekranların ön görüntüsü olarak nitelendirilebilir. UX terimleri bir hazırlanan bir ara birim'in özelliklerini, kullanım kolaylığını, hızını, yenilikçi görünüşünü, içerik ve kullanıcı deneyimini baz alan bir tasarlama sürecidir. UI, ingilizcedeki User Interface kelimesinin kısaltması iken UX, User Experience kelimesinin baş harflerinden gelmektedir.
Günümüzde sosyal medya platformları, video içerik platformları, her türden finans ve kurumsal uygulamalar UI/UX tasarımına ağırlık vermekte ve görselliğin yanında kullanıcı deneyimini baz almaktadır. Dilerseniz şimdi UI nedir, UX nedir gibi sorulara biraz daha detaylı cevap verelim.

Kullanıcı Arayüz Tasarımı UI Nedir?

UI diğer adıyla Kullanıcı Arayüzü, kullanmış olduğunuz akıllı telefon, akıllı saat, akıllı tv vb. gibi cihazlarda görülen her ekran bir arayüz tasarımıdır. Kullanıcıların etkileşimde bulunabildikleri tüm ekranların görsel kısmına bu isim verilir. Bu süreçte ikonlar, yerleşim yerleri, renkler, büyüklükler vb. gibi tüm durumlar tasarımcı tarafından kararlaştırılır. Arayüz tasarımı yapılırken web sitesinde bulunacak tüm içerikler öncelikle tasarımcı tarafından eskiz çalışması ile çizilir ve UX kontrolüne geçilir.

Kullanıcı Deneyimi UX Nedir?

UX diğer adıyla Kullanıcı Deneyimi bir arayüz tasarımının görselliğinden çok ziyaretçi veya kullanıcıların site üzerinde yapmak istedikleri işlevlerin nasıl gerçekleşmesi konusunun dikkate alınmasıdır. Bu süreçte kullanıcı deneyimini baz alan ve bu konuyu hayal edip düzenleyen kişiye Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı (User Experience Designer) denir.

UI ve UX Birlikte Hazırlanmalıdır

UI ve UX, başarılı ve kullanıcılar tarafından tercih edilen bir uygulama veya web sitesinin tasarımında olmazsa olmaz dediğimiz 2 konudur. Tek başına UI veya UX bir arayüz tasarımında yeterli sayılmaz. Bir arayüz ortaya çıkarken tüm görsel ürünler UI tasarımcı tarafından hazırlanırken arkaplanda UX tasarımcı bu konuyu detaylı olarak analiz etmelidir. Kullanıcı hareketleri ve etkileşimleri baz alındığında gerek kurumsal ve şirket içi yazılımların UI/UX tasarımları, gerekse uygulama ve web sitelerinin tasarımları zaman tasarrufu yaratması ve kullanımda hata oranını düşürmek için önem arz eder. Kullanıcılar memnun kaldıkları bir tasarımı bilgi paylaşımı ve yorumlama ile diğer kullanıcılara aktarır ve dolaylı olarak potansiyel müşteriler yaratır. Bu süreçte UI ve UX ayrılmaz 2 önemli ve temel kavram olarak kabul edilmelidir.
Sizler de internet sitenizin, uygulamanızın veya kullandığınız CRM vb. yazılımların UI/UX tasarımları için kurumsal bir firma arayışında iseniz buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

Powered by WHMCompleteSolution

Sizlere Destek Olmak için Buradayız

Sistemimiz üzerinden bize ulaşın, sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız.